Semmie’s vestigingen zijn verspreid door heel Nederland. Ook in Arnhem bevindt zich een Semmie kantoor, waar Rob graag klanten uit de omgeving voor een kop koffie ontvangt. Deze relatiebeheerder staat niet alleen bekend om zijn liefde voor wielrennen, maar ook om zijn eerlijke en recht door zee-persoonlijkheid. “Ik maak het nooit mooier dan het is, en dat kunnen klanten waarderen”, zegt hij.
Fascinatie voor cijfers
“Heel lang heb ik niet geweten wat ik wilde worden. Behalve profvoetballer dan, maar dat zat er niet in. Ik heb wel altijd een fascinatie gehad voor cijfers: ik hield bijvoorbeeld graag voetbaluitslagen bij. Ook geld vond ik altijd al interessant.
In de jaren 90 kwam ik voor het eerst in aanraking met beleggen. Ik was op dat moment werkzaam als ondersteuner bij een adviseur. Vanwege de internethype wilde iedereen in die tijd naar de beurs. De adviseur had daardoor veel klanten die een beleggingsrekening wilden openen en ik ondersteunde hem hierbij. Zo ontdekte ik mijn affiniteit met beleggen en besloot ik me hierin te specialiseren.
Alles wat er in de wereld gebeurt, heeft invloed op de beurs. En zelfs dan is niet alles wat er op de beurs gebeurt te verklaren. Dat vind ik er zo interessant aan. Het leukste aan mijn werk is echter het klantcontact.”
Van succesvolle ondernemers tot Lotto-miljonairs
“Als relatiebeheerder krijg ik met veel verschillende mensen te maken. Bijvoorbeeld met succesvolle ondernemers, die eigenwijs zijn en kennis van zaken hebben. Maar ook met mensen die door middel van een erfenis of een andere gebeurtenis beschikking hebben gekregen over een som geld.
Eén van mijn klanten woonde in een volkswijk in Nijmegen. De man was eigenaar van een café, lustte wel een borrel en had geen cent te makken. Tot hij meedeed aan de Lotto en ineens miljonair werd. Twee weken later overleed zijn vrouw echter, een tragisch verhaal. Het zorgde ervoor dat hij maar één doel had: het geld opmaken.
Toen ik hem 10 jaar geleden vertelde dat ik na jaren bij dezelfde grootbank gewerkt te hebben, overtallig was geworden door een reorganisatie, zei hij: ‘Kom, we drinken een biertje.’ Dat soort dingen vergeet je nooit meer. Door het klantcontact maak je ontzettend veel mee. En dat je zo iemand ook wat kan bijbrengen over zijn vermogen en financiële situatie, maakt het werk extra leuk.
Voor de reorganisatie had ik verschillende banen en functies gehad, maar altijd als mijn eigen keuze. Het was geen leuke boodschap dat ik overtallig was geworden. Het meest lastige vond ik echter dat ik het contact zou gaan missen met de relaties die ik inmiddels had opgebouwd. Gelukkig dachten veel relaties daar hetzelfde over.”
Erkenning en vertrouwen
“Samen met een collega die in hetzelfde schuitje zat, ben ik vermogensbeheerders op gaan bellen met ons verhaal. Zo zijn we met Indexus in gesprek gekomen, een vermogensbeheerder die Semmie in 2023 heeft overgenomen. Een aantal klanten die hoorden dat ik vertrok, inclusief de Lotto-miljonair, besloten om mee te gaan. Dat was een erkenning voor de relaties en het vertrouwen dat ik had opgebouwd.
Datzelfde heb ik weer ervaren met de overstap naar Semmie. Relaties vroegen dan om mijn mening. ‘Wat doe jij, ga jij mee?’, was een veelgestelde vraag. En toen het antwoord ja was, hoorde ik: ‘Oké, dan ga ik ook mee.’
"Door het klantcontact maak je ontzettend veel mee."

Ik denk dat relaties het kunnen waarderen dat ik eerlijk, betrouwbaar en recht door zee ben. Dit zullen mijn collega’s waarschijnlijk ook zo ervaren, want ik vind het belangrijk dat ik dit in mijn werk kan zijn. Zowel bij Indexus als Semmie hoef ik gelukkig geen blad voor de mond te nemen. Je hoeft je hier niet mooier voor te doen dan je bent. Dat kan ik simpelweg ook niet.
Eerder in mijn carrière hoorde ik weleens tijdens functioneringsgesprekken dat ik eigenwijs en niet diplomatiek genoeg was. Dan zei ik natuurlijk dat ik niet eigenwijs was, zoals elk eigenwijs persoon zou doen. Ik vind het echter ook belangrijk om mijn mening te delen, niet zomaar mee te knikken en dichtbij mezelf te blijven. Deze eigenschap creëert ook vertrouwen bij mijn relaties, denk ik; ze weten dat het goed zit.”
“Over de jaren bouw je relaties op met klanten die veel verder gaat dan ondersteuning bij het behalen van de beleggingsdoelen.”
Bijzondere relaties
“Over de jaren bouw je bijzondere relaties op. Dat bewees een klant van mij een aantal jaar terug nog. Hij was ziek en kon niet veel meer. Maar als we een gesprek gepland hadden, wilden zijn vrouw en hij altijd op bezoek komen bij de vestiging in Arnhem. Dat was echt een soort uitje voor ze.
Op een gegeven moment ging hij lichamelijk achteruit en moesten ze naar een gelijkvloers appartement verhuizen. Dus spraken we af dat ik toch een keertje naar hen toe zou komen, om het nieuwe huis te zien. Toen het eenmaal tijd was voor de afspraak, was hij echter nog verder achteruitgegaan. Tijdens de afspraak zei hij: ‘Rob, ik stap er volgende week uit. Ik ga euthanasie plegen. Deze afspraak stond al gepland en ik wilde je nog een keer zien en afscheid nemen.’
Terwijl ik in mijn auto terug naar huis reed, had ik tranen in mijn ogen. In eerste instantie gaat het om ondersteuning om de financiële doelen te behalen, maar in de jaren erna wordt het veel meer dan dat. Het is ook niet de enige relatie die over de jaren heen afscheid heeft genomen. Dat soort momenten blijven je altijd bij.”
Waarom Semmie?
“Het onderhouden van een relatie is een bijzonder aspect van mijn werk. Maar ook het proces van klant worden, vind ik een leuk onderdeel van mijn werk. Hoe kan ik iemand overtuigen om voor Semmie te kiezen?
Ik kan me goed inleven in deze keuze, omdat ik er zelf ook voor heb gestaan toen ik hoorde dat Indexus zou worden overgenomen. Zelf had ik op dat moment veel relaties met individuele portefeuilles. In sommige van deze portefeuilles waren wel dertig tot veertig verschillende aandelen en ETF’s opgenomen. Semmie’s portefeuilles mogen wat dat betreft minder uitgebreid zijn; door de beleggingskeuzes is er echter juist sprake van brede spreiding.
Succesvol beleggen draait niet om toeters en bellen, maar om een gebalanceerde en evenwichtige portefeuille. En vanwege de verschillende modelportefeuilles en risicoprofielen, kan de portefeuille waar je bij Semmie in belegt, afgestemd worden op jouw individuele wensen.
Als collega is het bovendien leuk dat ik nu met verschillende disciplines in aanraking kom, van ICT’ers tot designers, maar ook voor klanten is dit een voordeel. Ik merkte al snel dat de organisatie goed in elkaar zit, alles is goed geregeld. Daar was de soepele overgang van de rekeningen bij Indexus en dochterlabel Dexxi het bewijs van.”
"Succesvol beleggen draait niet om toeters en bellen."
Oprechte interesse
“Of ik nu een gesprek voer met een relatie of een potentiële nieuwe klant, ik zorg altijd dat ik extreem goed ben voorbereid. Dat vind ik heel belangrijk. Als ik zelf ergens kom als consument, vind ik het namelijk niet fijn als de tegenpartij niet is voorbereid. Dat komt ongeïnteresseerd over. Voordat ik een gesprek in ga, denk ik altijd goed na over wat ik moet doen en nodig heb, en nog belangrijker: wat een klant nodig heeft.
Ik ben ook oprecht geïnteresseerd in wat iemand te vertellen heeft. Dat gaat verder dan alleen de financiële doelen. Wat is hun verhaal, hun achtergrond en wat zijn hun hobby’s? Ik ga er niet actief naar op zoek, maar vaak ontdek je dat er ook een verbindende factor bestaat naast het financiële aspect.
Zo hebben sommige relaties net als ik een passie voor wielrennen. Bijna 4 jaar geleden namen mijn vrienden me voor mijn verjaardag een dagje mee fietsen en sindsdien ben ik niet meer gestopt. Ik heb altijd zin om op de fiets te stappen. Vorig jaar heb ik 14.000 kilometer afgelegd. En afgelopen maand heb ik de meeste kilometers in één maand gereden: 1.777. Dat soort dingen vind ik leuk om bij te houden, ik ben dol op de app Strava waarin dit kan. Je ziet het, daar komt die fascinatie met cijfers weer naar boven.
Klanten van Semmie die deze fascinatie delen, kunnen wat dat betreft hun hart ophalen met de Semmie App. Daar kunnen ze altijd de prestaties van hun portefeuille bekijken. Maar net als dat niet elke wielrenner ernaar verlangt om zijn statistieken te bekijken, hebben niet al mijn relaties de wens om dag en nacht, en waar ze ook zijn, naar hun portefeuille te kijken. Zij krijgen bijvoorbeeld liever een update van mij.
Dat is het mooie aan Semmie: hier wordt persoonlijk contact gecombineerd met de gemakken die digitale technologie vandaag de dag biedt. Jij bepaalt zelf waar je behoefte aan hebt.”